ВСЕМ доброго времени суток. застрял на одной задаче. алгоритм как решить я знаю но не получается это прописать. вот сама задача Студент Сергій замислився про те, щоб узяти кредит и придбати всі курси Mate academy разом. Банк дозволяє брати кредити за спрощеною системою і виплачувати їх в кінці строку всією сумою. Ознайомившись з умовами банку, Сергій дізнався, що якщо брати в кредит 2000 доларів під 5 відсотків річних на п'ять років, то через п'ять років він має віддати 2551 долар. Та Сергій розраховував вкластися всього у 2500 доларів. Перерахувавши ще раз, банкір повідомив, що Сергій може взяти кредит на 4 роки, в такому випадку він буде зобов'язаний сплатити всього 2430 доларів: Перший рік 2000 + 5% = 2100 Другий рік 2100 + 5% = 2205 Третій рік 2205 + 5% = 2315 Четвертий рік 2315 + 5% = 2430 Дано змінні int amount - сума за кредитом, double percent - річний відсоток (0.05 для 5%), та int expectedLimit - ліміт клієнта по сумі повернення коштів. Створи змінну resultYears і напиши цикл while, щоб отримати максимальний період в роках, на який можна взяти кредит, не перевищивши очікуваний ліміт. Результат виведи на экран у форматі "Credit period is maximum X years!". вот мой код и коментарии с вопросами (я в кредитах и в процентах не разбираюсь) double s,q; int x, resultYears; //подсчет денег за первый год /* наверно надо сохранить результат подсчета за первый год и к нему добавить перемножение этого же результата на 0,05 процентов и делать это цыклически но результат подщета денег за первый год не вычислять постоянно а значит подсчет денег за первый год надо делать вне цикла и уже потом сравнить с лимитом студента. */ s = amount * 0.05; while(q <= expectedLimit){ //просчет денег за каждый год //s = amount + amount * 0.005; q = s + s * 0.005; //или я от не пойму каждый год к получившейся суме в первом году прибавлять результат умножения 0,50 на тело кредита или на ту суму которая получилась в первом году /* или может все же вот так сделать подсчет денег за каждый год q = amount + amount * 0.05; */ x = resultYears += 1; System.out.println("Credit period is maximum" + " " + x + " " + "years!"); } но при этом оно выдает вот такую ошибку (пишет что переменная не могла бить инициализированная) Compile error: /BankCredit.java:10: error: variable q might not have been initialized while(q <= expectedLimit){ ^/BankCredit.java:23: error: variable resultYears might not have been initialized x = resultYears += 1; ^ СПАСИБО.